تست خوردگی سقف های کینگستون

تست خوردگی سقف شیروانی

تست اسپری نمک ASTMB117

تست اسپری نمک (یا مه‌نمک) یک روش استاندارد و پرکاربرد برآورد میزان خوردگی است که برای بررسی مقاومت ماده آزمایشی در دمای بالا در برابر خوردگی استفاده می‌شود. روند تست، سریع، کم‌هزینه، کاملا استاندارد و قابل تکرار است. شرکت کینگستون، از تست اسپری نمک ASTM B117 برای اثبات ویژگی‌های ضد خوردگی صفحه فولاد پایه استفاده می کند. این صفحه فولادی برای تولید پنل‌های سقف و قطعات جانبی کینگستون استفاده می‌شود. نسخه فعلی ASTM برای تست اسپری نمک، مدلB117-19  است که شیوه استاندارد برای عملکرد دستگاه اسپری نمک (مه‌نمک) است.

تست اسپری نمک یک تست شتاب‌دهنده خوردگی است که به نمونه‌های روکش‌دار حمله خوردگی می‌کند تا  سازگاری روکش را به‌عنوان لایه محافظ پایانی در محصولات کینگستون، ارزیابی کند. تست، عملکرد روکش محافظ  ضد خوردگی آلیاژ آبکاری شده با آلومینیوم/ زینک را  بررسی می‌کند.

در آخرین تست اسپری نمک کینگستون (در سه ماهه آخر ۲۰۱۹)، سه نمونه پنل سقفی کینگستون برای تست آماده شدند. روکش هر نمونه با یک تیغه تیز اریب از وسط پنل نمونه سقف، بریده شد تا فلز پایه مشخص شود. سپس پنل‌های سقفی نمونه تست، در داخل اتاقک تست اسپری نمک و در معرض ۱۰۰۰ ساعت اسپری نمک در اتاقکی با دمای ۹۲-۹۷ درجه فارنهایت قرار گرفتند. محلول نمکی با نسبت ۵ درصد از حجم زیادی از کلراید سدیم (نمک) و ۹۵ درصد آب (محلول نمک ۵٪) آماده شد. PH‌ محلول در محدوده خنثی ۶.۵ تا ۷.۲ در نظر گرفته شد.

پس از اینکه نمونه‌ها به‌مدت ۱۰۰۰ ساعت در معرض اسپری نمک بودند، از اتاقک تست خارج شده، و سپس با آب جاری به دقت شسته و  به‌سرعت خشک شدند. هر نمونه پنل سقفی تست، به‌منظور برآورد میزان آسیب‌پذیری در برابر خوردگی بر مبنای لیستی از امتیازها مورد بررسی قرار گرفتند. نمونه‌های پنل سقفی کینگستون،‌ به‌صورت ماکزیمم ۱۰ امتیاز گرفتند. امتیاز قابل قبول تست مساوی یا بیشتر از ۷ است. تمام نمونه‌های تستی  پنل سقفی کینگستون، بدون هیچ خوردگی (زنگ یا دیگر اکسیدهای خوردگی دیگر) ازمرحله ۱۰۰۰ ساعت تست اسپری نمک گذر کردند.

پیچ‌های پنل سقفی کینگستون،‌ نیز با همان روش تست اسپری نمک، در مورد خوردگی مورد بررسی قرار می‌گیرند.  پس از ۱۰۰۰ ساعت از تماس با اسپری نمک در اتاقک تست، روی سرپیچ‌ها نباید هیچ زنگ قرمز رنگی دیده شود. در واقع، پیچ‌های پنل‌های سقفی کینگستون، ۵۰۰ ساعت دیگر هم در داخل اتاقک تست قرار می‌گیرند – و هنوز هم نشانه‌ای از زنگ قرمز و خوردگی در پایان ۱۵۰۰ ساعت در معرض اسپری نمک بودن در اتاقک تست، نشان نمی‌‌دهند.

جمع‌بندی

سقف‌های فلزی کینگستون، ادعا می‌کنند که در تمامی شرایط آب و هوایی، عمری طولانی دارند و این ادعا توسط آزمون‌های موفق در آزمایشگاه برای اندازه‌گیری مقاومت در برابر تماس طولانی با عوامل خارجی تأیید شده است. شرکت کینگستون با ارائه گارانتی قابل قبولی این ادعای خود را پشتیبانی می‌کند و برای تمام مالکان خانه‌ها و ساختمان‌ها که برای حفاظت از سرمایه‌ خود از سیستم سقف فلزی با پوشش سنگی جذاب استفاده می‌کنند،  آرامش را به ارمغان می‌آورد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *