نکاتی که باید در هنگام انتخاب رنگ سقف شیروانی باید در نظر بگیریم

رنگ های سقف شیروانی

سقف شیروانی یکی از زیباترین انواع سقف برای ویلا و خانه‌های ویلایی است که می‌توان به وفور شاهد به کار رفتن آن در شمال کشور و مناطق پر باران بود. انتخاب بهترین رنگ برای سقف شیروانی به شما این امکان را می‌دهد تا زیبایی خانه خودتان را با این سقف چندین برابر کنید؛ اما به هر حال با توجه به تنوع رنگ سقف‌های شیروانی به شما حق می‌دهیم که برای انتخاب بهترین رنگ کمی دچار تردید و سردرگمی شوید. در ادامه مقاله قصد داریم نکاتی که باید در هنگام انتخاب رنگ سقف شیروانی به آن‌ها توجه داشته باشید را توضیح دهیم.

نکاتی که باید در هنگام انتخاب رنگ سقف شیروانی باید در نظر بگیریم

اهمیت انتخاب رنگ برای سقف شیروانی

سقف‌های شیروانی از دو وجه مایل در کنار همدیگر تشکیل شده‌اند که یک ساختار قله مانند را به وجود می‌آورند. این سقف‌ها به دلیل داشتن شیب زیاد می‌توانند در محیط‌های پرباران مورد استفاده قرار گیرند تا باران به سمت پایین خانه ریخته شود. سقف‌های شیروانی با المان‌های مختلفی قابل اجرا هستند که هر کدام دارای رنگ‌بندی‌های متفاوتی‌اند. انتخاب بهترین رنگ سقف شیروانی زیبایی خانه را چندین برابر می‌کند؛ چرا که مهم‌ترین بخش در خانه‌هایی که با این سقف‌ها ساخته شده‌اند، سقف آن‌ها است و قطعا زیبایی سقف روی زیبایی کل خانه و ویلا موثر است.

بهترین رنگ برای سقف شیروانی

نکات مهم برای انتخاب رنگ سقف شیروانی

انتخاب رنگ برای سقف شیروانی یک بحث سلیقه‌ای است و ممکن است هر یک از افراد با توجه به علاقه و سلیقه خودشان، رنگ‌های متفاوتی را انتخاب کنند. رنگ‌های جذاب می‌توانند زیبایی سقف‌های شیروانی را چندین برابر کنند، به شرطی که متناسب با سایر بخش‌های منزل انتخاب شوند. برای انتخاب بهترین رنگ برای سقف شیروانی توجه به نکات زیر خالی از لطف نیست.

توجه به خطای دید

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید در هنگام انتخاب بهترین رنگ برای سقف شیروانی به آن توجه داشته باشید، خطای دید است. احتمالا شما هم تا به حال متوجه شده‌اید که فضاهای روشن بزرگ‌تر به نظر می‌رسند و فضاهایی که با رنگ‌های تیره طراحی می‌شوند، کوچک‌تر هستند. این مربوط به خطای دید ما انسان‌ها است؛ اما شما می‌توانید از این خطای دید به نفع خودتان استفاده کنید و بهترین رنگ سقف شیروانی را بر این اساس انتخاب کنید. سقف‌های شیروانی با رنگ روشن، خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهند و سقف‌های شیروانی با رنگ تیره خانه را کوچک‌تر نشان خواهند داد. بسته به هدف خودتان می‌توانید به سراغ رنگ‌های روشن یا تیره برای سقف‌های شیروانی بروید.

تناسب رنگ سقف با دیگر اجزای خانه

رنگ دیوار و سایر بخش‌های خانه از جمله مواردی هستند که باید در هنگام انتخاب بهترین رنگ برای سقف شیروانی مورد توجه قرار گیرند. معمولا برای ساختمان‌هایی که دارای دیوارهای تیره رنگ هستند، از سقف‌های روشن استفاده می‌کنند و برعکس اگر دیوار خانه‌ها روشن باشند، بهتر است که از سقف‌های تیره استفاده کرد. وجود تضاد در رنگ دیوارها و سقف شیروانی می‌تواند زیبایی خانه‌ها را چندین برابر کند.

توجه به شرایط آب و هوایی

شرایط آب و هوایی نیز در انتخاب بهترین رنگ برای سقف شیروانی موثر است. اگر در شهرهای جنوبی زندگی می‌کنید، بهتر است که برای جلوگیری از گرم شدن خانه در فصول گرم سال از رنگ‌های روشن برای سقف‌های شیروانی استفاده کنید. برعکس اگر در مناطق سردسیر زندگی می‌کنید، شاید بهتر باشد که به سراغ سقف‌های شیروانی با رنگ‌های تیره بروید تا در روز گرمای خانه با جذب نور آفتاب تامین شود.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با نکاتی که می‌توانند برای انتخاب بهترین رنگ برای سقف شیروانی مورد توجه قرار گیرند، آشنا کردیم. اگر دوست دارید سقف‌های شیروانی زیبا و خاص داشته باشید و بهترین رنگ را انتخاب کنید، حتما به سه نکته ذکر شده توجه کنید تا خیالتان از بابت زیبایی و کاربردی بودن سقف‌های شیروانی راحت باشد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *