تمیز کردن سقف‌های کینگستون

تمیز کردن سقف کینگستون

به دلیل جمع شدن ناگزیر گرد و غبار، کثیفی و آلاینده‌های هوایی روی سطوح پشت بام در طول زمان، لازم است که به‌صورت دوره‌ای سقف خود را تمیز کنید. به‌علاوه این کثیفی‌ها به‌مرور می توانند منبع تغذیه‌ای برای رشد جلبک، گل‌سنگ، کپک یا خزه بر روی سطح بام شما باشند.

برای تمیز کردن سقف شیبدار خود، به روش‌های زیر توجه کنید:

  • پیش‌بینی‌های ایمنی مانند تدابیر امنیتی در مورد سقوط به هنگام تمیز کردن سقف کینگستون را در نظر بگیرید.
  • از محصولاتی برای  شستشو و جلوگیری از رشد مجدد جلبک، گل‌سنگ، کپک و خزه‌ استفاده کنید که  با تمیز کردن و آبکشی ‌آن‌ها به چمن و باغ شما آسیب نرسد.
  •  دستورالعمل‌های آماده‌سازی و کاربرد هر محصول تمیز کننده‌ای که بر روی سقف کینگستون  استفاده می‌کنید را به دقت مطالعه کنید.
  • هنگام تمیز کردن بام، سیستم‌های منبع آب سقف را قطع کنید تا از پخش شدن آلودگی جلوگیری شود. پیش از اتصال دوباره  قسمت تخلیه آب سقف به سیستم منبع آب، اجازه دهید تا با حداقل سه بار بارش باران، آب روی سقف تخلیه‌ شود.
  • در مورد سقف‌های کینگستون ، از محصولات حاوی مس یا آهن برای تمیز کردن یا از بین بردن جلبک، گل‌سنگ، کپک و خزه استفاده نکنید. محصولات یا محلول‌های دارای مس به دلیل واکنش با فلزات غیر مشابه، منجر به تسریع خوردگی پنل‌های بام کینگستون می‌شوند. محصولات دارای آهن نیز باعث ایجاد لکه‌های زنگ‌زدگی بر روی بام شما می‌شوند.
  • از فشار آب بالای ۵۰۰ پی‌اس‌آی استفاده نکنید. دقت کنید  که از اسپری کردن آب، بیشتر به‌عنوان روش شستشو استفاده کنید نه به‌عنوان یک روش اصلی برای از بین بردن کثیفی، جلبک، ‌گلسنگ، کپک و خزه.  نکته مهم این‌که در همه حال مراقب باشید کریستال‌های پوشش پنل سقف از بین نروند.
  • اگر از دستگاه‌های تمیز کردن با آب‌گرم یا بخار آب استفاده می‌کنید،‌ مراقب باشید که دمای آب بیشتر از ۱۶۰ درجه فارنهایت نباشد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *