با سقف های فلزی کینگستون از زیبایی خانه خود لذت ببرید!

سقف های فلزی با روکش سنگی کینگستون

در گذشته بسیاری از صاحب‌خانه‌ها پیش از آنکه با مزایای شگفت‌انگیز سقف فلزی سنگریزه ای آشنا شوند، سقف‌های فلزی را به دلیل ظاهر صنعتی‌ مانند شان، انتخاب مناسبی برای منزل خود نمی‌دانستند. اما امروزه ساخت نوآورانه سقف‌ فلزی با روکش سنگریزه، تصور عموم را از این نوع سقف‌های بادوام و زیبا به‌کلی تغییر داده است.

سقف‌های سنگریزه ای با افزودن گرانول‌های بازالت به ورقه‌های فلزی ساخته می‌شوند. این سقف‌ها رنگ‌های شفاف و مدل‌های متنوعی را میهمان خانه‌هایتان می‌کنند و با حفظ ظاهر زیبا و آشنای سقف‌های سنتی نظیر شینگل آسفالتی، تایل سفالی و سقف چوبی، همه نیاز های شما را برآورده می کند.

امروزه سقف‌های فلزی سنگریزه ای گزینه محبوب موجود در بازار محسوب می‌شوند که با افزایش آگاهی صاحب‌خانه‌ها، محبوبیتشان سال به سال نیز بیشتر می‌شود. اگر کنجکاو شده‌اید درباره مزایای سقف‌های فلزی با روکش سنگریزه ای ، تفاوت آن‌ها با سقف‌های فلزی و استایل‌های متنوع این سقف‌ها بیشتر بدانید، لطفاً تا انتهای این مطلب همراهمان باشید.

سقف فلزی چیست؟

بیش از یک قرن است که سقف‌های فلزی جای خود را در میان پرطرفدارترین متریال پوشش سقف شیروانی باز کرده‌اند. این سقف‌ها به‌عنوان یکی از بادوام‌ترین و مقاوم‌ترین سقف‌های موجود در بازار شناخته می‌شوند. علت دوام عالی و عمر طولانی این سقف‌ها در این حقیقت نهفته است که همه آن‌ها از ورقه‌های فلزی ساخته شده‌اند. در پروسه ساخت این سقف‌ها، ورقه‌های فلزی را برش داده و به شکل پانل‌های سقف درمی‌آورند. سقف‌های فلزی توان مقاومت در برابر تقریباً هر نوع حوادث طبیعی را دارند، از جمله:

  • طوفان‌های سهمگین
  • گردباد
  • بارش تگرگ و طوفان
  • حریق

با این حال در گذشته مزایای سقف‌های فلزی تنها محدود به بخش صنعتی می‌شد. بسیاری از صاحب‌خانه‌ها، سقف‌های سنتی آلومینیومی یا درز ایستاده را به دلیل جذاب نبودنشان و فقدان تنوع لازم برای بیشتر منازل، نمی‌پسندیدند.

اما خوشبختانه در سال ۱۹۵۷ با ساخت اولین سقف فلزی با روکش سنگریزه و معرفی آن، دید مردم نسبت به سقف‌های فلزی متحول شد. ساخت این سقف‌ها به گونه‌ای بود که در عین حال که از دوام و مقاومت سقف‌های فلزی صنعتی برخوردار بودند، ظاهر نه‌ چندان زیبای صنعتی را با خود نداشتند.

سقف فلزی با روکش سنگریزه چیست؟

همین حالا یک خانه کلاسیک اسپانیایی را در ذهنتان مجسم کنید. به احتمال زیاد خانه‌ای را با سقف سفالی تصور کرده‌اید. حالا همان خانه را با سقف فلزی ساده (یعنی همان سقفی که روی ساختمان کارخانه‌ها، پادگان‎‌های نظامی و انبارها می‌بینید) تصور کنید. سقف‌های بزرگ فلزی صنعتی که روی ساختمان انبارها و کارخانه‌ها مشاهده می‌کنید، به احتمال زیاد از نوع سقف فلزی کر کره ای یا با رنگ های الکترو استاتیک هستند.

هسته سقف‌های سنگریزه ای هم از فولاد تشکیل شده است و بعضی از مزیت‌ های سقف‌های فلزی صنعتی را نیز با خود دارد، اما شباهت آن‌ها به همین‌جا ختم می‌شود. در مراحل ساخت سقف‌های فلزی سنگریزه ای، ورق های گالوالوم را فرم‌دهی می‌کنند تا شکل و استایل متریال سنتی و مورد پسند صاحب‌خانه‌ها نظیر شینگل آسفالتی، سفال و چوب را به خود بگیرد. سپس تایل های گالوالوم را با گرانول‌های سنگ طبیعی آتشفشانی از نوع بازالت می‌پوشانند و با رنگ و بافت مشابه هر استایل زیبای دلخواهی عرضه می‌کنند.

صاحب‌خانه‌ها با استفاده از تایل سنگریزه ای می‌توانند از مزیت مهم استحکام فلز بهره‌ مند شوند و در عین حال زیبایی و استایل سقف را نیز فدای دوام آن نکنند.

تنوع طرح های سقف سنگریزه ای

اگر کنجکاوید درباره طرح های سقف سنگریزه ای اطلاعات کاملی را به دست آورید، با ما همراه باشید:

سقف سفالی، سقفی زیبا اما شکننده

ظاهر سفال مانند برای سقف خانه‌های سبک اسپانیایی و مدیترانه‌ای ضروری است؛ اما نکته مهم اینجاست که تایل سفالی سنتی هزینه بالایی را بر صاحب‌خانه تحمیل می‌کند. این نوع سقف یکی از شکننده‌ترین سقف‌های موجود در بازار بوده که هزینه‌های نگهداری بالایی نیز دارد. اما خوشبختانه سقف فلزی سنگریزه ای کینگستون این مشکل را به خوبی برطرف کرده‌ است.

تایل کلاسیک کینگستون به سبک اسپانیایی

طرح‌های زیبای کهن بر برجستگی، شلوغی و سقف‌های گنبدی‌شکل تأکید دارند. تایل کلاسیک کینگستون نیز یاد و خاطره استایل‌های اسپانیایی و رومی را برایتان زنده می‌کند و طراحی آن به گونه‌ای است که با سبک معماری آن مطابقت دارد.

شینگل آسفالتی، سقفی ضخیم و با طرح‌های زیبا

برای طرح‌هایی که بر پایه ضخامت و ابعاد شینگل‌های آسفالتی استوارند، سقف‌های فلزی با روکش سنگریزه نیز دقیقاً همان بافت و رنگ را تداعی می‌کنند. با این تفاوت که عمر تایل سنگریزه ای کینگستون دو تا سه برابر بیشتر از شینگل آسفالتی است.

شینگل کینگستون

شینگل کینگستون انتخابی ایده‌آل برای طرح‌های سنتی محسوب می‌شود. این نوع پوشش سقف، لبه‌های برش‌خورده و ضخیمی دارد و خطوط سایه آن تداعی‌گر شینگل سنتی و آسفالتی است.

شینگل چوبی، سقفی با جذابیت و تنوع طرح اما نه‌چندان بادوام

سقف‌های چوبی و شینگل بدون شک زیبایی منحصربه‌فردی دارند. از طرفی هزینه نگهداری بالا و دوام و عملکرد نه‌ چندان مطلوب آن‌ها، این سقف‌ها را به گزینه مناسبی برای بسیاری از منازل تبدیل نمی‌کند. حتی بهترین سقف‌های چوبی نیز در معرض عوامل محیطی به‌سرعت دچار تغییر رنگ می‌شوند و به خاکستری می‌گرایند.

سقف شینگل کینگستون کم . کاستی های سقف های چوبی و سنتی را ندارد و تا چند دهه پس از نصب نیز دوام و جذابیت خود را به‌خوبی حفظ می‌کند.

سقف شینگل کینگستون زیبایی خانه‌های روستایی و جزئیات معماری منحصربه‌فرد سقف‌های چوبی را برای خانه‌هایتان به ارمغان می‌آورد.

تایل فلزی با روکش سنگریزه کینگستون، زینت‌بخش خانه‌های زیبای شما

اگر خواستار سبک معماری سنتی سقف‌های شینگل، تایل‌های سفالی کلاسیک یا سقف‌های چوبی هستید، خبر خوش اینجاست که با سقف‌های فلزی با روکش سنگی کینگستون می‌توانید به استایل و عملکردی که از یک سقف شیک و بادوام انتظار دارید، دست یابید.

کینگستون از سال های گذشته تاکنون به‌عنوان سازنده اصلی سقف‌های فلزی با روکش سنگریزه، تأمین دوام و مقاومت این نوع سقف‌های باکیفیت را سرلوحه کار خویش قرار داده است. تایل های سنگریزه ای کینگستون ساخت ایران هستند و از هر نوع آزمون کیفیتی سربلند بیرون آمده‌اند.

اگر درباره این نوع سقف‌های زیبا و باکیفیت هر نوع سؤالی دارید، کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید و آگاهانه دست به انتخاب بزنید. تأمین زیبایی و دوام سقف خانه شما، تخصص ماست.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *