دلایل استفاده از سقف های کینگستون برای ساختمان‌های دانشگاه

سقف های کینگستون برای دانشگاهها

ساختمان‌های پیشرفته محوطه دانشگاه شامل امکانات تحقیقاتی، مراکز تفریحی و سالن‌های اقامتی، نقش کلیدی در جذب دانشجویان برای حضور در یک دانشگاه خاص دارند.

اما قبل از این‌که این ساختمان‌ها ساخته شوند، کمیته‌های دانشگاه باید برای تصویب طرح احداث‌شان جلساتی داشته باشند. بخشی از این جلسات به بررسی طرحی برای اطمینان از حفظ و نگهداری از سبک معماری فضای باز دانشگاه اختصاص می‌یابد. به‌هر‌حال، معماری ساختمان‌های دانشگاه، اغلب نمادین است؛ بنابراین مسئله‌ی حفظ تاریخ در سبک معماری هر ساختمان جدید مهم است. در بحث استانداردهای ساختمان، موضوع ایمنی ساختمان نیز در اولویت قرار دارد.

با دانستن این موضوع، یکی از عناصر کلیدی که باید در زمان ساخت یک ساختمان جدید یا نوسازی ساختمان موجود در نظر گرفت، سقف آن است؛ چرا‌که سقف به‌عنوان اولین خط ‌دفاعی در برابر شرایط جوی عمل می‌کند. با وجود مواد مختلفی که در بازار وجود دارد، روز‌به‌روز دانشگاه‌های بیشتری، سقف‌های فلزی، به‌ویژه سقف‌های فلزی با روکش سنگ را به دلیل زیبایی معماری و نیز دوام صنعتی‌شان انتخاب می‌کنند.

به‌عنوان مثال، دانشگاه بین‌المللی تگزاس را در‌نظر بگیرید. این دانشگاه به‌تازگی سقف سنگریزه ای را در کتابخانه سو و رادکلیف‌کیلام نصب کرده است تا سبک ساختمان‌های دیگر محوطه این دانشگاه را منعکس کند. اگرچه این کار بدون استفاده از مواد مناسب امکان‌پذیر نخواهد بود.

با ما در این مقاله همراه باشید تا بدانید چرا دانشگاه‌های سراسر آمریکا به‌سمت استفاده از تایل سنگریزه ای رفته‌اند.

1. سقف فلزی سنگریزه ای می‌تواند  خود را با هر نوع سبک معماری هماهنگ کند

به این نکته مهم توجه کنید که تمام سقف‌های فلزی یکسان نیستند. سقف فلزی بالای انبار محلی فروشگاه کاسکو یا سوله حیاط خلوت همسایه شما بسیار با سقف فلزی سنگریزه ای متفاوت است. ما برای ساخت سقف فلزی، فولاد خام با پوشش آلیاژ آلومینیوم-روی را خریداری می‌کنیم. سپس روی آن پوشش پایه ، روکش رزین اکریلیک را اعمال می‌کنیم. سپس گرانول های بازالت آتشفشانی در بالای این پوشش پایه قرار می‌گیرند و همه محصولات از آن ساخته می‌شوند. این محصولات رنگ‌های زنده و بافت‌های متمایزی را ارائه می‌دهند که همان ظاهر سقف های سفالی یا  آسفالت شینگل یا سقف های چوبی را بدون از بین‌بردن دوام یا طول عمر آن‌ها به نمایش بگذارد.

حفظ تم‌های معماری موجود، یکی از دلایل اصلی انتخاب سقف سنگریزه ای در دانشگاه بین‌المللی تگزاس است. اما مزایای تایل سنگریزه ای بیش از آن چیزی است که به‌نظر می‌رسد؛ ازجمله این‌ که طول عمر سقف‌های فلزی دو‌ تا‌ سه برابر بیشتر از سقف‌های سنتی مانند آسفالت، سفال و چوب است. این بدان معناست که دانشگاه‌ها مجبور نیستند در انتخاب مصالح سقف، سبک‌وزن بودن یا استحکام آن را فدا کنند.

2. سقف فلزی سنگریزه ای با دوام‌ تر از متریال های سنتی است

زمان زیادی طول می‌کشد تا ساختمان‌های جدید و بازسازی‌ها تایید شوند. از طرفی حتی اگر منابع مالی متعددی وجود داشته باشد، شروع ساخت‌ و‌ ساز باز هم زمان بیشتری طول خواهد کشید.

حال تصور کنید که با انجام یک پروژه تایل سنگریزه ای ، تمام این موانع را پشت سر می‌گذارید و دیگر نیازی نیست که هر 8 تا 10 سال یک‌بار سقف شینگل آسفالتی ساختمان را تعویض کنید.

طول عمر و ارزش بلندمدت سقف سنگریزه ای کینگستون به گونه‌ای است که پروژه های ساختمانی دیگر نگرانی نسبت به هزینه تعمیر‌ و‌ نگهداری مداوم یا تعویض مکرر مصالح سقف سنتی ندارند. همچنین می‌توانند مطمئن باشند که ساختمان‌ هایشان در برابر شرایط جوی توسط یکی از با دوام‌ترین متریال سقفی موجود در بازار محافظت می‌شود.

3. تایل سنگریزه ای محافظ خوبی در برابر شرایط جوی مختلف است

تایل های سنگریزه ای فلزی کینگستون طوری طراحی شده‌اند که تقریباً در برابر هر سوپرایزی از سوی مادر طبیعت مقاومت کنند. به عنوانن مثال در مناطقی مانند تگزاس که در آن سالانه 132 گردباد می‌وزد، یک سقف سنگریزه ای می‌تواند محافظت بیشتری در برابر وزش‌های شدید باد، تگرگ و باران ایجاد کند و از آسیب رسیدن به یکپارچگی ساختاری ساختمان در برابر این حوادث طبیعی جلوگیری کند.

دوام و پایداری سقف با روکش سنگریزه در سقف فلزی ، ساختمان را در برابر شرایط جوی محافظت می‌کند که سقف های سنتی به‌ سادگی نمی‌توانند با آن‌ ها رقابت کنند. این حوادث طبیعی عبارتند از:

آتش‌سوزی: همه کدهای ساختمانی شهر، ایالت و شهرستان، بسته به نوع ساختمان، حداقل استانداردها را برای مقاومت در برابر آتش نیاز دارند. روش‌های تست استاندارد UL 790 (ASTME108) برای آزمایش‌های آتش‌سوزی پوشش‌های سقف، عملکرد مصالح سقف را زمانی‌که در معرض منابع آتش‌سوزی خارج از ساختمان قرار می‌گیرند، ارزیابی می‌کند.سقف های سنگریزه ای دارای بالاترین درجه آتش‌سوزی کلاس A برای محافظت از ساختمان‌ها در برابر خطر آتش‌سوزی هستند.

تگرگ: تایل سنگریزه ای یکی از مقاوم‌ترین مصالح سقفی موجود در بازار محسوب می‌شود و این نوع سقف دارای بالاترین امتیاز ممکن ضربه‌ی تگرگ کلاس 4 UL2218 است که برای تگرگ‌های تا قطر 2.5 اینچ ضمانت می‌شود.

باد: یک سیستم به‌ هم‌ پیوسته منحصر به‌ فرد، تایل های سنگریزه ای را با میخ های مقاوم در برابر خوردگی محکم می‌کند تا اطمینان حاصل شود که باد نمی‌تواند به صفحه زیرین سقف نفوذ کند. این مقاومت به سقف سنگریزه ای یکی از بالاترین رتبه‌بندی‌های افزایش باد در بازار را ارائه می‌دهد.

باران همراه با وزش باد: سقف با پوشش سنگریزه برای محافظت از پروفیل‌های سقف خود در برابر نفوذ آب ، تحت شدیدترین شرایط باد تا سرعت 110 مایل در ساعت مقاومت دارد.

برف و یخ: تایل های فلزی سنگریزه ای دارای خلل و فرج هستند و این ویژگی، آن‌ها را به یک راه حل ایده‌آل برای سقف دربرابر آب و هوای سرد تبدیل می‌کند؛ چون این سقف‌ها مقاومت خوبی در برابر انبساط ناشی از چرخه‌های یخ‌زدگی و ذوب از خود نشان می‌دهند.

کلام آخر

سقف‌های فلزی طرفداران زیادی در بین دانشگاه‌های جهان پیدا کرده‌اند. محصولات کینگستون به دلیل تنوع طرح و رنگ، به‌منظور حفظ سبک معماری انتخاب می‌شوند. همچنین نسبت به سقف‌های سنتی دوام و مقاومت بیشتری در برابر شرایط جوی از خود نشان می‌دهند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *