سقف های فلزی و هر آنچه که صاحبان خانه باید بدانند

سقف های فلزی و هر آنچه که صاحبان خانه باید در مورد آن بدانند

سقف فلزی وآنچه صاحبان خانه باید بدانند

سقف‎های فلزی، بیش از یک قرن، در بخش صنعتی مورد استفاده قرار گرفته ‎‎اند. به علت طول عمر و ماندگاری بالایی که سقف‎های فلزی می‎توانند فراهم کنند، مورد توجه سقف انبارها، سقف کارخانجات ، سقف ویلاها ، سقف آلاچیق ها و سایر املاک صنعتی هستند. برخلاف تصور اکثریت مردم، سقف‌های فلزی ، قابلیت تطبیق‌پذیری مورد نیاز برای طراحی انواع مختلف از املاک مسکونی را دارند.

هنگامی که تایل سنگریزه ای کینگستون در سال 1394 معرفی شد، شکاف بین دوام صنعتی و زیبایی معماری را پر کرد. اکنون صاحبان خانه می‎توانند از عملکرد دوام صنعتی سقف فلزی بدون از دست دادن سبک و زیبایی، بهره ببرند. از زمانی که سقف‎های فلزی با روکش سنگریزه برای اولین بار شروع به کار کردند، سقف‎های فلزی محبوبیت زیادی پیدا کردند و اکنون جز محبوب ترین متریال های سقف در ایران هستند.

چرا برخی از صاحبان خانه ها سقف های فلزی را نمی پسندند؟

دلیل اصلی اینکه برخی از صاحبان خانه ها سقف‎های شیروانی فلزی را نمی پسندند، صرفا یک موضوع زیبایی شناسی و تمایل به حفظ معماری سنتی در جامعه است. قبل از روی کار آمدن سقف‎های فلزی با روکش سنگریزه، اکثر  صاحبان خانه ها سقف‎های فلزی را به دلیل ظاهر صنعتی، کاهش جذابیت و ناتوانی در برآورده کردن استانداردهای طراحی جامعه رد می‎کردند.

البته، یک سقف فلزی صنعتی در محله‎ای سنتی از خانه‏ های سبک ویکتوریایی ممکن است کمی عجیب و غیرعادی به نظر برسد. همین امر در مورد طراحی‏های کلاسیک با مضمون مدیترانه‎ای هم صدق می‎کند، در طراحی‎های مدیترانه‎ ای، طرح سقف سفال جزء مهمی از زیبایی شناسی محله است، طبیعتا جایگزینی با سقف فلزی صنعتی در این محله، دور از ذهن است.

مزایای سقف فلزی

سقف‎های فلزی به دلیل دوام و طول عمر شهرت خوبی دارند، همچنین به دلیل داشتن ویژگی‎های افزایش بازگشت سرمایه، هم برای صاحب خانه و هم برای جامعه مفید هستند.

طول عمر

سقف‌های فلزی یکی از بادوام‎ترین سقف‌های موجود هستند و دو تا سه برابر بیشتر از سقف‌های سنتی مانند شینگل آسفالتی که هر 10 سال یکبار باید تعویض شوند، عمر می‌کنند.

 عملکرد

سقف فلزی که به عنوان یکی از بادوام ترین مصالح موجود در بازار شناخته می شود، می تواند تقریبا هر چیزی را که مادر طبیعت ارائه می دهد، تحمل کند، از جمله:

 تگرگ

بالاترین امتیاز ممکن ضربه و پوشش گارانتی برای تگرگ تا قطر 2.5 اینچ.

 آتش سوزی

سقف‎های فلزی به عنوان یک ماده غیر قابل احتراق دارای بالاترین درجه آتش سوزی هستند.

طوفان‌ها، گردبادها و بادهای شدید

سقف‌های کینگستون برای محافظت در برابر بادهای نیرومند طوفانی استفاده می‏شود.

هوا و رطوبت نمک

سقف‎های کینگستون در برابر زنگ زدگی و اکسیداسیون در آب و هوای مرطوب و هوای نمکی مقاوم هستند.

برف و یخ

سقف‎های کینگستون قابلیت نگه داشتن برف بر روی خود را دارند و چرخه‎های یخ زدگی و ذوب مکرر را تحمل کنند.

تعمیر و نگهداری کم

بر خلاف مصالح سنتی سقف مانند شینگل آسفالتی، سقف‎های فلزی نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند. خانه شما دائما در دست ساخت نخواهد بود و نیاز به نصابین سقف و ابزارهای برقی پر سر و صدا به طور مداوم برای پاسخگویی به نیازهای تعمیر و نگهداری، نخواهد داشت.

بهره وری انرژی

فلز یکی از کم مصرف‎ترین مصالح سقف است و به عنوان بهترین سقف برای تاسیسات برق خورشیدی رتبه ‎بندی می‎شود. از آنجایی که سقف‎های فلزی گرما را منعکس می‎کنند و گرما از خانه دور می‏شود، صاحبان خانه می توانند تا 25٪ در هزینه ‎های خنک ‎کننده صرفه جویی کنند.

 دوستدار محیط زیست

سقف‎های کینگستون 100% قابل بازیافت و محصولی پایدار هستند. این یک مزیت بزرگ در مقایسه با سقف‎های شینگل آسفالتی مبتنی بر نفت است که سالانه بیش از 11 میلیون تن زباله را به محل‎های دفن زباله وارد می‎کند.

گارانتی 50 ساله

گارانتی 50ساله نشان می‎دهد که سازنده سقف از کیفیت محصول خود اطمینان دارد. سقف‌های فلزی استاندارد با یکی از جامع‌ترین ضمانت‌های مادام العمر صنعت ارائه می‌شوند. گارانتی می‎تواند در طول 20 سال اول به مالک جدید منتقل شود.

جمع‏ بندی

با توجه به مقاله، سقف‎های کینگستون ، بخشی تاثیرگذار در زیبایی بخشیدن به ظاهر و نمای ساختمان هستند. سقف‏ های سنگریزه ای بیشترین ماندگاری را دارند و نیاز به تعویض و تغییر مداوم نخواهند داشت. سقف خانه‎ای که انتخاب می‎کنید باید به گونه‌ای باشد که در ازای هزینه‎ای که می پردازید، محکم و بادوام باشد و همچنین با آب و هوای مختلف سازگاری داشته باشد، سقف‎های کینگستون دارای تمامی این ویژگی‎ها هستند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *