آیا سقف های کینگستون دوستدار محیط زیست هستند؟

سقف های کینگستون و محیط زیست

آیا سقف‌های سنگریزه ای دوست‌دار محیط زیست هستند؟

این روزها تقاضا برای محصولات با سطح مصرف انرژی کارآمد، پایدار و سازگار با محیط زیست به بالاترین حد خود رسیده است و محصولات مربوط به سقف نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

تایل سنگریزه ای فهرست طولانی از مزایای سازگار با محیط زیست را دارد که با تمام شاخصه‌های ساخت‌و‌ساز پایدار و سبز هم مطابقت دارد.

در این مقاله به حقایق جالبی در مورد مزایای سازگار با محیط زیست تایل سنگریزه ای اشاره شده است.

همان‌طور که در بالا گفته شد، سقف های سنگریزه ای فلزی یکی از پر مصرف‌ترین مصالح ساختمانی مربوط به سقف به شمار می‌آیند. دلیل پرمصرف‌بودن این نوع سقف‌ها آن است که تایل سنگریزه ای گرما را منعکس کرده و از خانه دور می‌کنند. برای درک بهتر این موضوع، به کاپوت فلزی ماشین خود فکر کنید. حتی با وجود گرمای موتور در زیر کاپوت و حرارت خورشید در بالا، کاپوت پس از پارک‌کردن ماشین و خاموش‌شدن موتور، به‌سرعت خنک می‌شود. کاپوت فلزی ماشین در عرض چند دقیقه، گرما را به سرعت دفع می‌کند و به‌طوری خنک می‌شود ‌که می‌توان آن را لمس کرد.

محصولات سقف فلزی با روکش‌ سنگریزه، مانند سقف کینگستون ، به لطف رنگ‌دانه‌های مادون قرمز موجود در دانه‌های گرانولی سنگ، کارآمدی انرژی را حتی بیشتر هم می‌کنند و باعث تقویت خاصیت انعکاس حرارت فلز می‌شوند.

از سوی دیگر، سقف شینگل آسفالتی و یا سقف سفال، گرما را مانند یک اسفنج به خود جذب می‌کند و آن را حتی پس از غروب خورشید به‌داخل خانه می‌تاباند. طبق مطالعاتی که در مورد کارایی انرژی محصولات تایل سنگریزه ای در برابر سقف‌های شینگل آسفالتی انجام گرفته. نتایج این مطالعه نشان داد که تایل سنگریزه ای ، کارآمدی انرژی را تا 218 درصد افزایش داده‌اند.

علاوه بر این، مالکان خانه می‌‌توانند با نصب تایل سنگریزه ای برای خانه‌های خود، تا ۲۵ درصد هزینه‌های مربوط به سیستم‌های خنک‌کننده را کاهش دهند. در مناطقی که زمستان‌های سختی را تجربه می‌کنند، سقف‌های سنگریزه ای می‌تواند حتی نفع بیشتری برای صاحبان خانه داشته باشد، چرا‌که خانه را عایق می‌کند و گرما را در محیط داخلی خانه نگه می‌دارد. برای صاحبان خانه‌یی که به‌دنبال فروش هستند، افزودن سقف فلزی می‌تواند یک امتیاز مثبت به سمت یک فروش سودآور محسوب شود. به‌ خصوص که بیش از چهار نفر از هر پنج خریدار نظرشان این است که هزینه‌های گرمایش و سرمایش مهم‌ترین عوامل محیطی هنگام بررسی و خرید یک خانه جدید است.

آیا تایل سنگریزه ای محصولی پایدار و با‌دوامی هستند؟

وقتی‌که ویژگی پایداری در اولویت است، غلبه بر تایل های سنگریزه ای کاری دشوار است. طول عمر سقف سنگریزه دو تا سه برابر بیشتر از مصالح سنتی سقف مانند شینگل آسفالتی، چوب و سفال است. محصولات سنتی مانند سقف شینگل آسفالتی طول عمر متوسطی بین 7 تا 10 سال دارند. حذف نیاز به تعویض مکرر سقف در واقع  یک بازی برد-برد برای صاحبان خانه و محیط زیست است، چرا که سقف‌های آسفالتی هر سال 11 میلیون تن زباله تولید می‌کنند.

متریال شینگل آسفالتی، محصولات مشتق‌شده از نفت است و برای ساخت آن به فایبرگلاس، قیر و سایر فرآورده‌های نفتی نیاز است. برخی از شرکت‌ها و شهرداری‌ها از ضایعات شینگل آسفالتی دور‌ریخته‌شده استفاده می‌کنند، اما در بیشتر موارد، ضایعات قدیمی عمدتاً قابل‌بازیافت نیستند و به عنوان یک محصول نفتی پایدار شناخته نمی شوند.

هنگامی‌که یک سقف فلزی به پایان چرخه‌ی عمر خود می‌رسد، به‌طور100٪ قابل‌بازیافت است ،علاوه بر این، از آنجایی که سقف‌های سنگریزه ای از سبک‌ترین مصالح سقف موجود  محسوب می‌شوند، بنابراین با وجود این نوع سقف‌ها، صاحبان خانه‌ها گزینه‌های سازگار با محیط زیست را برای تعویض سقف فعلی خانه خود دارند. محصولات سقف سنگریزه ای اغلب می‌توانند درست بر روی سقف‌های شینگل آسفالتی موجود نصب شوند و نیازی به خرابی‌های پر‌زحمت و دفع گران‌قیمت زباله‌های ساختمانی ندارند.

آیا تایل های سنگریزه ای ظاهر زیبایی به خانه ‌ی ما می‌دهند؟

با استفاده از سقف کینگستون، صاحبان خانه مجبور نیستند سبک را فدای پایداری و ‌دوام کنند. فرقی نمی‌کند خانه شما به سبک سنتی، روستایی یا سفالی کلاسیک نیاز داشته باشد،سقف‌ سنگریزه ای کینگستون ، سبک و عملکردی سازگار با محیط زیست را ارائه می‌کند و این‌ها دقیقاً همان ویژگی‌هایی است که شما به دنبالش هستید.

کلام آخر

وقتی‌که اولویت شما در انتخاب سقف خانه و پروژه سقف‌سازی،دوستی و سازگاری با محیط زیست باشد، سقف فلزی کینگستون برای شما گزینه‌ی مناسبی است. سقف فلزی کینگستون از سال های پیش ، به‌عنوان سازنده اصلی سقف‌های فلزی با روکش سنگریزه، استاندارد طلایی را برای سقف تعیین کرده است. محصولات کینگستون امتحان خود را در دوام ، مقاومت و حفاظت خانه‌ها پس است.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *