سقف های کینگستون و محیط زیست

آیا سقف های فلزی دوستدار محیط زیست هستند؟

آیا سقف‌های فلزی دوست‌دار محیط زیست هستند؟

این روزها تقاضا برای محصولات با سطح مصرف انرژی کارآمد، پایدار و سازگار با محیط زیست به بالاترین حد خود رسیده است و محصولات مربوط به سقف نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

سقف فلزی علاوه بر این‌که یکی از کم‌مصرف‌ترین محصولات سقفی موجود در بازار به‌شمار می‌آید، فهرستی طولانی از مزایای سازگار با محیط زیست را دارد که با تمام شاخصه‌های ساخت‌و‌ساز پایدار و سبز هم مطابقت دارد.

در این مقاله به حقایق جالبی در مورد مزایای سازگار با محیط زیست سقف‌های فلزی اشاره شده است.

همان‌طور که در بالا گفته شد، سقف‌های شیروانی فلزی یکی از کم‌مصرف‌ترین مصالح ساختمانی مربوط به سقف به شمار می‌آیند. دلیل کم‌مصرف‌بودن این نوع سقف‌ها آن است که سقف‌های فلزی گرما را منعکس کرده و از خانه دور می‌کنند. برای درک بهتر این موضوع، به کاپوت فلزی ماشین خود فکر کنید. حتی با وجود گرمای موتور در زیر کاپوت و حرارت خورشید در بالا، کاپوت پس از پارک‌کردن ماشین و خاموش‌شدن موتور، به‌سرعت خنک می‌شود. کاپوت فلزی ماشین در عرض چند دقیقه، گرما را به سرعت دفع می‌کند و به‌طوری خنک می‌شود ‌که می‌توان آن را لمس کرد.

محصولات سقف فلزی با روکش‌سنگ، مانند سقف فلزی  کینگستون ، به لطف رنگ‌دانه‌های مسدود‌کننده مادون قرمز موجود در دانه‌های گرانولی سنگ، کارآمدی انرژی را حتی بیشتر هم می‌کنند و باعث تقویت خاصیت انعکاس حرارت فلز می‌شوند.

از سوی دیگر، سقف آسفالته و یا از جنس کاشی، گرما را مانند یک اسفنج به خود جذب می‌کند و آن را حتی پس از غروب خورشید به‌داخل خانه می‌تاباند. یک مطالعه در سال 2019 توسط مهندسین بخش تحقیق و توسعه، در مورد کارایی انرژی محصولات سقف فلزی کینگستون در برابر سقف‌های شینگل آسفالتی سه‌‌زبانه معمولی انجام گرفت. نتایج این مطالعه نشان داد که سقف‌های کینگستون ، کارآمدی انرژی را تا 218 درصد افزایش داده‌اند.

  مشخصات لایه های سقف کینگستون

علاوه بر این، مالکان خانه می‌‌توانند با نصب سقف فلزی برای خانه‌های خود،  تا ۲۵ درصد هزینه‌های مربوط به سیستم‌های خنک‌کننده را کاهش دهند. در مناطقی که زمستان‌های سختی را تجربه می‌کنند، سقف‌های فلزی می‌تواند حتی نفع بیشتری برای صاحبان خانه داشته باشد، چرا‌که خانه را عایق می‌کند و گرما را در محیط داخلی خانه نگه می‌دارد. برای صاحبان خانه‌یی که به‌دنبال فروش هستند، افزودن سقف فلزی می‌تواند یک امتیاز مثبت به سمت یک  فروش سودآور محسوب شود. به‌خصوص که بیش از چهار نفر از هر پنج خریدار نظرشان این است که هزینه‌های گرمایش و سرمایش مهم‌ترین عوامل محیطی هنگام بررسی و خرید یک خانه جدید است.

 

آیا سقف‌های فلزی محصولات پایدار و با‌دوامی هستند؟

وقتی‌که ویژگی پایداری در اولویت است، غلبه بر سقف‌های فلزی کاری دشوار است. طول عمر سقف فلزی دو تا سه برابر بیشتر از مصالح سنتی سقف مانند آسفالت، چوب و کاشی سفالی است. محصولات سنتی مانند سقف آسفالتی طول عمر متوسطی بین 12 تا 20 سال دارند. حذف نیاز به تعویض مکرر سقف در واقع  یک بازی برد-برد برای صاحبان خانه و محیط زیست است، چرا که سقف‌های آسفالتی هر سال 11 میلیون تن زباله تولید می‌کنند. متریال زونا آسفالتی، محصولات مشتق‌شده از نفت است و برای ساخت آن به فایبرگلاس، قیر و سایر فرآورده‌های نفتی نیاز است. برخی از شرکت‌ها و شهرداری‌ها از زوناهای آسفالتی دور‌ریخته‌شده استفاده می‌کنند، اما در بیشتر موارد، زوناهای قدیمی عمدتاً قابل‌بازیافت و زیست‌تخریب‌پذیر نیستند و به‌عنوان یک محصول پایه‌نفتی پایدار شناخته نمی‌شوند.

در گزارش خدمات مشاوره نوآورانه زباله برای انجمن بازیافت مواد ساختمانی،گفته شده که نگرانی‌های نظارتی در مورد اثرات بالقوه زیست محیطی، به‌ویژه در مورد آزبست، بازیافت زوناهای آسفالتی دور‌ریخته‌شده پس از مصرف را تا حد زیادی محدود کرده است. هنگامی‌که یک سقف فلزی به پایان چرخه‌ی عمر خود می‌رسد، به‌طور100٪ قابل‌بازیافت است، که البته طی‌ این چرخه به اندازه دهه‌ها و نه سال‌ها طول می‌کشد.

  همه چیز درباره سقف فلزی با روکش سنگی

علاوه بر این، از آنجایی که سقف‌های فلزی از سبک‌ترین مصالح سقف موجود  محسوب می‌شوند، بنابراین با وجود این نوع سقف‌ها، صاحبان خانه‌ها گزینه‌های سازگار با محیط زیست را برای تعویض سقف فعلی خانه خود دارند. محصولات سقف فلزی اغلب می‌توانند درست بر روی سقف‌های آسفالتی موجود نصب شوند و نیازی به خرابی‌های پر‌زحمت و دفع گران‌قیمت زباله‌های ساختمانی ندارند.

به‌علاوه، خانه‌‌های جدیدی که با سقف فلزی طراحی شده‌اند، می‌توانند سبک‌تر ساخته شوند و از منابع طبیعی مانند الوار، برای قاب‌بندی و عرشه حفاظت کنند. سقف‌های فلزی به تقویت عرشه سقف کمک می‌کنند، در حالی‌که زوناهای سنگین و کاشی‌های سفالی یا بتنی فقط وزن زیادی را در بالای خانه انباشته می‌کنند و به بار سقف و مصالح ساختمانی مورد نیاز برای حمایت از آن می‌افزایند.

 

آیا سقف‌های فلزی ظاهر زیبایی به خانه ‌ی ما می‌دهند؟

با استفاده از سقف فلزی کینگستون، صاحبان خانه مجبور نیستند سبک را فدای پایداری و ‌دوام کنند. فرقی نمی‌کند خانه شما به سبک سنتی، شیک‌های چوبی روستایی یا کاشی‌های سفالی کلاسیک نیاز داشته باشد، خط تولید سقف‌های فلزی با روکش سنگی کینگستون ، سبک و عملکردی سازگار با محیط زیست را ارائه می‌کند و این‌ها دقیقاً همان ویژگی‌هایی است که شما به دنبالش هستید.

کلام آخر

وقتی‌که اولویت شما در انتخاب سقف خانه و پروژه سقف‌سازی،  دوستی و سازگاری با محیط زیست باشد، سقف فلزی کینگستون برای شما گزینه‌ی مناسبی است. سقف فلزی کینگستون از سال های پیش ، به‌عنوان سازنده اصلی سقف‌های فلزی با روکش سنگ، استاندارد طلایی را برای سقف تعیین کرده است. محصولات سقف فلزی ما امتحان خود را در دوام و مقاومت و حفاظت خانه‌ها پس داده‌اند. برای این‌که ببینید سقف کینگستون چقدر ظاهر خانه شما را زیبا می‌کند، همین امروز با تماس بگیرید.

تیم تولید محتوای کینگستون

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *