بهترین سقف مقاوم در برابر باد و طوفان چه خصوصیاتی دارد؟

سقف های مقاوم در برابر باد

بهترین سقف مقاوم در برابر طوفان‌ چه خصوصیاتی دارد؟

بادهای شدید و طوفان‌ها اغلب با وضعیت‌های آب‌وهوایی دیگری مانند رعدوبرق، باران و تگرگ همراه هستند؛ بنابراین مهم است سقفی را انتخاب کنید که غیر از طوفان در برابر این شرایط نیز مقاوم باشد.

بسته به نوع بادهای منطقه شما، چند فاکتور مهم وجود دارد که باید حتما هنگام تحقیق در مورد سقف مقاوم در برابر طوفان‌ در نظر بگیرید. این فاکتورها عبارتند از:

مقاومت در برابر طوفان شدید

خانه‌ها در مناطق مستعد طوفان، اغلب مشمول سخت‌گیرانه‌ترین قوانین ساختمانی هستند. به همین دلیل، در ابتدای امر لازم است برای ساخت سقف مقاوم در برابر طوفان، مصالحی تایید شده برای این مناطق بیابید.

مقاومت در برابر گردبادها

رعدوبرق‌های شدید، پیش‌زمینه به‌وجودآمدن گردبادها و تگرگ‌های مخرب هستند؛ برای همین یک سقف مقاوم در برابر طوفان که شما به آن نیاز دارید، باید نه‌تنها در برابر بادهای شدید بلکه در برابر ضربات تگرگ و زباله‌های پخش‌شده در طوفان نیز مقاوم باشد.

مقاومت در برابر باران‌های طوفانی

باران‌های طوفانی عاملی مهم در نفوذ آب به داخل خانه ها هستند؛ به همین جهت انتخاب یک سقف شیروانی مقاوم در برابر طوفان ، که ساختمان را از هرگونه نفوذ باران و آب به داخل آن محافظت می‌کند، حائز اهمیت است.

مقاومت در برابر مکش بادی

آسیب‌های ناشی از باد در سقف‌ها زمانی رخ می‌دهد که فشار هوای زیر سقف، بیشتر از فشار هوای بالای آن باشد. همزمان با عبور جریان باد از روی ساختمان، فشار هوای روی سقف کاهش پیدا می‌کند. در همین زمان، فشار هوای داخلی به‌دلیل نفوذ هوا از راه شکاف و تَرک‌ها افزایش می‌یابد. این امر موجب می‌شود یک نیروی رو به بالا به سقف وارد شود که به آن مکش بادی گفته می‌شود.

ضمانت‌نامه

قبل از تصمیم‌گیری برای انتخاب سقف مقاوم در برابر طوفان، حتما گارانتی آن را بررسی کنید. ضمانت‌های مادام‌العمر، انواع مختلفی دارند. برای مثال برخی از تولیدکنندگان حاضرند برای لایه‌های مختلفی از پوشش، هزینه ‌کنند؛ در حالی‌که دیگران، فقط پوشش اولیه را برای ضمانت محصول در نظر می‌گیرند. علاوه بر این، برخی ضمانت‌نامه‌ها از نوع سرشکن‌شده در طول زمان هستند؛ به این معنی که با گذشت زمان، موارد تحت پوشش آن‌ها کمتر می‌شود؛ به همین دلیل بعد از چند سال کوتاه، تنها بخشی از سقف تحت پوشش ضمانت قرار دارد.

مصالح سنتی برای سقف‌ مقاوم در برابر طوفان چه نقص‌هایی دارند؟

همان‌طور که بالاتر به آن اشاره شد، بسیار مهم است که به دنبال سقفی باشید که قابلیت‌های مقاومتی آن فراتر از طوفان‌ها باشد. البته این موضوع می‌تواند کمی چالش‌برانگیز باشد، چراکه به‌سختی می‌توان مصالحی را یافت که به نحوی مهندسی شده باشند که بتوانند همزمان در برابر باد، تگرگ و باران از خود مقاومت نشان دهند.

مصالح قدیمی بام‌ها مانند آسفالت، سفال و چوب، مستعد مکش بادی بوده و سقف را در معرض باران‌های شدید بسیار آسیب‌پذیر می‌کنند. آسفالت در معرض هوای گرم دچار تورم و تاب‌خوردگی شده و در هنگام وزش طوفان، ‌قسمت‌های تاب‌خورده به‌راحتی از سقف جدا می‌شوند.

سقف‌های با مصالح چوبی و سفالی نیز وضعیت چندان بهتری ندارند. شکاف‌های چوب در اطراف اتصالات ممکن است شکافته یا شل شوند و این شرایط به‌شدت مناسب ایجاد مکش بادی است. سقف‌های سفالی هم مکش بادی ایجاد می‌کنند؛ برای همین تعداد کمی از تولیدکنندگان آن، ضمانت‌نامه‌های پوشش در برابر باد را برای این سقف‌ها ارائه می‌کنند.

در برابر تگرگ یا زباله‌های معلق در طوفان، مصالح سنتی برای سقف مقاوم در برابر طوفان، دارای نقص‌هایی هستند که معمولا آن‌ها را از دایره انتخاب برای مناطق بادخیز کنار می‌گذارد. سقف‌های سفالی حتی در برابر راه رفتن رویشان نیز آسیب‌پذیرند؛ در نتیجه به‌راحتی می‌توان تصور کرد که تگرگ و زباله‌های معلق چه بر سر آن‌ها می‌آورند. در مقایسه با آنچه گفتیم، سقف‌های چوبی عملکرد بهتری دارند، اما با گذشت زمان و بالا رفتن سن مصالح، آن‌ها هم به‌مرور شکننده شده و شکاف برمی‌دارند. این شکاف‌ها سقف را به‌شدت در برابر تگرگ آسیب‌پذیر می‌کنند.

مانند چوب، آسفالت نیز در ابتدا عملکرد خوبی در برابر تگرگ از خود نشان می‌دهد اما به‌سرعت فرسوده شده و یکپارچگی محافظتی آن به دلیل ضربه، در معرض آسیب قرار گرفته و نشتی پیدا می‌کند.

هیچ مصالحی برای یک سقف مقاوم در برابر طوفان وجود ندارد که بتواند در برابر باد، تگرگ، باران‌های طوفانی و هر حادثه طبیعی دیگری مقاومت کند، به‌جز مصالح فلزی.

سقف‌ کینگستون در برابر تندبادها چه مزایایی دارد؟

هرگاه صحبت از استحکام و دوام می‌شود، سقف فلزی به دو دلیل، یکی از بهترین گزینه‌های موجود در بازار است:

  • بیشترین مقاومت ممکن در برابر تگرگ
  • ایستادگی بالا مقابل طوفان‌

علاوه بر این‌ دو مورد، سقف‌های کینگستون مزایای بسیار دیگری نیز دارند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • طول عمر دو تا سه برابر بیشتر از مصالح سنتی مانند سقف شینگل، چوب و سفال.
  • صرفه‌جویی در مصرف انرژی تا حدود ۲۵٪ ، به این دلیل که فلز یکی از بهینه‌ترین مصالح در زمینه مصرف انرژی است.
  • افزایش ارزش قیمتی خانه .

باید به این نکته توجه داشت که همه محصولات سقف‌های فلزی با یکدیگر یکسان نیستند؛ در عین حال که تقریبا تمام سقف‌های فلزی در برابر تندبادها دارای مقاومت صنعتی هستند، بسیاری از آن‌ها فاقد ظاهری زیبا و مناسب برای یک ساختمان مسکونی‌اند. به همین دلیل سقف‌های فلزی کینگستون با روکش سنگریزه، همه مزایای سقف‌های فلزی را همراه با حفظ زیبایی برای خانه‌ها فراهم می‌کنند.

سقف‌های فلزی مقاوم در برابر تندباد با روکش سنگریزه

سقف‌های فلزی با روکش سنگریزه، مشابه سقف‌های فلزی کینگستون ، از ورقه‌های فولادی با روکش گالوالوم ساخته شده و سپس با گرانول‌های سنگی از جنس بازالت پوشانده شده‌اند. فولاد به‌دلیل دوام بالا و قابلیت حالت‌پذیری، می‌تواند بستر مناسبی برای سقف‌ها باشد. ورق‌های گالوالوم حالت‌‌داده‌شده در کنار قابلیت‌های سنگریزه های طبیعی، طیف وسیعی از رنگ، مدل و بافت‌های زنده را ایجاد می‌کنند که برای سقف ویلا ، سقف آلاچیق و به طور کلی برای هر خانه‌ای مناسب است.

سقف فلزی کینگستون در برابرتندبادها

محصولات سقفی کینگستون به‌عنوان تولیدکننده اصلی سقف‌های فلزی با روکش سنگریزه در ایران از سال 1394، اعتبار و شهرتی طولانی در زمینه کیفیت دارند. محصولات کارخانه ما در ایران تولید شده و تمامی آن‌ها فراتر از الزامات اولیه، مورد آزمایش قرار می‌‌گیرند تا این اطمینان حاصل شود که کیفیتی را که کینگستون به آن معروف است دارا باشند.

اطمینان بالای ما به کیفیت، دوام و طول عمر محصولاتمان موجب شده تا ضمانت 50 ساله انحصاری، برای آن‌ها در نظر بگیریم. این ضمانت، بادهای با سرعت ۱۲۰ مایل بر ساعت و تگرگ‌های با قطر ۵/۲ اینچ را پوشش می‌دهد.

برای آشنایی بیشتر با تایل های سنگریزه ای کینگستون می توانید با شماره 02634909091 تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *