انتخاب مصالح پردوام و قابل‌اطمینان برای بام خانه‌های ساحلی

سقف های ساحلی کینگستون

خانه‌هایی که در مناطق ساحلی قرار دارند با چالش‌های آب‌وهوایی متعددی دسته‌وپنجه نرم می‌کنند. اولین سد دفاعی در برابر آب‌وهوای بد اقیانوسی سقف این خانه‌هاست. در سبک معماری سنتیِ خانه‌های ساحلی، زیبایی کلاسیک سقف‌های چوبی و آجرسفالی به‌چشم می‌خورد.

اگرچه مصالح ساختمانی به‌کاربرده‌شده در طراحی این سقف‌ها، بر جنبه‌های زیبایی‌شناختی مهر تایید می‌زنند اما در مقایسه با مصالح موجود در بازار، استانداردهای لازم برای مقاومت در شرایط دشوار آب‌وهوای ساحلی را ندارند.

سقف‌هایی که با استفاده از مواد و مصالح قدیمی مثل تخته‌های چوبی و آجرهای سفالی ساخته شده‌اند، به تعمیر و نگهداری مداوم نیاز دارند. حتی کسانی که از سقف شینگل آسفالتی در معماری سقف‌ها استفاده کرده‌اند نیز باید هر 12 تا 20 سال یک‌بار سقف خود را تعویض کنند.

در ادامه این مطلب، دلیل استفاده صاحبان خانه‌های ویلایی از سقف‌های فلزی را توضیح می‌دهیم و می‌گوییم که چرا این سقف‌ها برای محافظت از خانه‌های ساحلی در اولویت قرار دارند و چگونه به زیبایی و مقاومت سقف‌ها کمک می‌کنند.

معایب مصالح بام سنتی و قدیمی

بحث‌های زیادی در مورد تاثیر تغییرات آب‌وهوایی مطرح است و هیچ‌کس نمی‌تواند منکر تاثیر مخرب این تغییرات بر مناطق ساحلی و عوارض آن بر سقف‌های خانه‌های این مناطق شود. آسفالت، کاشی و چوب همگی در برابر موارد زیر آسیب‌پذیر هستند:

  • طوفان‌ها و گردبادهای استوایی: بادهای شدید ناشی از طوفان‌ها و گردبادهای استوایی می‌تواند خسارات زیادی به خانه‌های ساحلی وارد کند. سقف‌های کینگستون مطابق با استانداردها و قوانین ساختمانی  استانداردموجود در دنیا که طوفان‌های سهمگینی در آن شکل می‌گیرد، ساخته شده‌اند.
  • هوای نمکی: در آب‌وهوای مناطق ساحلی مقدار زیادی نمک وجود دارد. سقف‌های آجرسفالی در برابر خورندگی نمک مقاومت خوبی دارند و از محبوبیت زیادی برخوردارند. آجرهای سفالی سنگین هستند و تا 15 درصد وزن خود را در رطوبت جذب می‌کنند و در طول زمان باعث ایجاد تنش‌های ساختاری نامناسب بر روی سقف می‌شوند. چوب‌های سرو نیز زیبایی اولیه خود را از دست می‌دهند و پس از چند ماه قرار گرفتن در معرض آب‌وهوای ساحلی به رنگ خاکستری کدر درمی‌آیند. فرمول پوشش سخت بر پایه اکریلیک کینگستون در برابر خوردگی مقاوم است و از فولاد زیرین محافظت می‌کند، بنابراین سقف پس از چندین دهه قرارگرفتن در معرض شرایط بد آب‌وهوایی، همچنان زیبایی خود را حفظ می‌کند.
  • باران و رطوبت: چرخه‌های آب‌وهوایی مرطوب و خشک باعث ایجاد تنش‌های انبساطی و انقباضی در تخته‌ها و شینگل‌ها می‌شود که نتیجه آن تاب برداشتن و فرسایش ناهموار سقف است. در مناطق با رطوبت بالا جهت جلوگیری از آسیب‌های قارچی به تخته‌های چوبی، استفاده از جلبک‌کش‌های شیمیایی ضروری است. سقف‌های فولادی با پوشش سخت کینگستون در برابر آسیب قارچی و همچنین تنش‌های ناشی از انبساط و انقباض مقاومت زیادی دارند.

سایر مزایای سقف فلزی با پوشش سخت کینگستون

سقف های شیبدار کینگستون برای محافظت از خانه شما در برابر آب‌وهوای ساحلی طراحی شده‌اند، اما مزایای بیشتری از جمله بهره‌وری انرژی نیز دارند.

مصالح بام معمول، به‌ویژه شینگل آسفالتی، گرما را به داخل خانه جذب می‌کنند و بارهای HVAC را افزایش می‌دهند. بازتاب خورشیدی و انتشار حرارتی، ویژگی‌های کلیدی بهره‌وری انرژی در مواد سقف هستند و کینگستون از رنگدانه‌های رنگی مسدودکننده مادون قرمز برای بهینه‌سازی این ویژگی‌های حیاتی استفاده می‌کند. با استفاده از سقف‌های فلزی کینگستون دمای اتاق زیر شیروانی تا 69٪ کاهش می‌یابد و صاحبان خانه‌ها گزارش داده‌اند که پس از استفاده از از آن، تا 25 درصد در هزینه‌های مربوط به سقف صرفه‌جویی کرده‌اند.

برای صاحبان خانه‌های ساحلی که می‌خواهند در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند و هزینه‌های سرمایش را در تمام طول سال کاهش دهند، استفاده از این سقف‌ها گزینه مناسبی است.

از خانه خود در برابر اثرات مخرب آب‌وهوای ساحلی محافظت کنید

مزایای سقف فلزی بر کسی پوشیده نیست و سقف فلزی کینگستون شکاف موجود بین دوام صنعتی و زیبایی معماری را پر می‌کند. سقف های شیروانی کینگستون سالهاست که در پشت‌بام‌های ایران، از شمال تا جنوب در برابر شرایط دشوار آب‌وهوایی به کمک صاحبخانه‌ها آمده است. اگر به دنبال راه‌حلی هستید که یک بار برای همیشه مشکلات سقف‌ خانه ساحلی شما را برطرف کند، همین امروز با ما تماس بگیرید.

برای آشنایی بیشتر با تایل های سنگریزه ای کینگستون می توانید با شماره 02634909091 تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *